• 8.jpg
  • 7.jpg
  • 5.jpg
  • 1.jpg
  • 4.jpg
  • 2.jpg
  • 3.jpg
  • 6.jpg
  • 9.jpg
Imieniny obchodzą: Juliusz, Magdalena, Jan
maj 2018
pwścpsn
123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031

Linki

 

 

V Uliczny Happening poświęcony profilaktyce zdrowia psychicznego

Drukuj PDF

 

Powiatowy Ośrodek Wsparcia „Stacja Świdnik II” w Świdniku był organizatorem tegorocznego V cyklicznego Ulicznego Happeningu poświęconego profilaktyce zdrowia psychicznego. Happening  odbył się dnia 31 maja 2017 r. w Muszli Koncertowej Miejskiego Centrum Usług Socjalnych im. Jana Pawła II w Świdniku oraz na placu przy fontannie. Celem Happeningu było przybliżenie informacji na temat chorób i zaburzeń psychicznych, możliwości uzyskania specjalistycznej pomocy osobom chorym i ich rodzinom, a także integracja osób chorych ze środowiskiem lokalnym. W ramach imprezy zwrócono uwagę na problemy dyskryminacji osób niepełnosprawnych, konieczności wczesnego zgłaszana się do specjalistów osób chorych jak i ich rodzin. Głównym założeniem wydarzenia było zwiększenie wrażliwości i tolerancji na potrzeby osób wymagających pomocy.

 

Uroczystość rozpoczęła się od prelekcji lekarza psychiatry Renaty Jolanty Kopacz. W akcję na rzecz promocji zdrowia psychicznego włączył się Wicestarosta Waldemar Białowąs. Oprawę muzyczną zapewnił występ Dariusza Tokarzewskiego,  zespołu wokalnego „ Ach To My” z  WTZ PSONI oraz uczniów I LO im. W. Broniewskiego w Świdniku. Atrakcją spotkania był występ grupy taneczno – teatralnej „Pasjonaci” z ŚDS PSONI. Uczniowie I LO poprowadzili też zabawy integracyjne włączając zaproszonych gości. Społeczność lokalna chętnie włączała się w gry i zabawy razem z osobami niepełnosprawnymi.


Podczas imprezy odbywała się prezentacja twórczości rękodzieła artystycznego wykonywanego podczas zajęć terapeutycznych z : Powiatowego Ośrodka Wsparcia „Stacja Świdnik II” w Świdniku, Powiatowego Klubu Samopomocy „Tor” w Świdniku, Warsztatów Terapii Zajęciowej PSONI w Świdniku oraz Domu Pomocy Społecznej  im. Roba Inja w Świdniku. Zainteresowanie wzbudzała ceramika, wyroby pracowni krawieckich, obrazy, ręcznie robiona biżuteria, witraże oraz wyroby ze szkła.


V Uliczny Happening przyczynił się do rozwoju kontaktów społecznych oraz zwiększył świadomość mieszkańców powiatu na temat chorób  psychicznych.


Dziękujemy wszystkim zaangażowanym za udział, wspólną pracę, atmosferę przyjaźni i wzajemnego zrozumienia przy współtworzeniu V Ulicznego Happeningu poświęconego profilaktyce zdrowia psychicznego.


Kierownik, pracownicy oraz uczestnicy Powiatowego Ośrodka Wsparcia „ Stacja Świdnik II” w Świdniku.